Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Władysława Broniewskiego w Gdańsku biorą udział w trzeciej edycji programu "Złote Szkoły NBP".
W związku z tym w szkole zawiązała się dziesięcioosobowa Drużyna
Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej pod kierunkiem nauczyciela doradztwa zawodowego i WOS, Waldemara Ossowskiego oraz opiekuna samorządu uczniowskiego, Moniki Gross.
Na początku marca uczniowie trzech klas ósmych wzięli udział w lekcjach z ekonomią poświęconych tematyce tegorocznej edycji programu -„Poznajemy bank centralny”.
Podczas zajęć wiedzy o społeczeństwie młodzież dowiedziała się
najważniejszych informacji na temat Narodowego Banku Polskiego, a w szczególności przyjrzała się jego funkcji emisyjnej.
Uczniowie poznali najważniejsze zabezpieczenia polskich banknotów obiegowych, poznali konsekwencje posługiwania się falsyfikatami i dowiedzieli się, dlaczego banknoty powinny być dobrze zabezpieczone przed fałszerstwami.