UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

W czwartek 28 października 2021 r. pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 16. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli im rodzice ( ze względu na pandemię po jednej osobie od dziecka) , Dyrekcja szkoły, wychowawcy oraz prowadzące uroczystość dwie uczennice z klasy VII b: Zuzanna Wendt i Natalia Grzeszczak.

Dzieci bardzo przejęte ślubowały dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów, dobrze się uczyć i kochać swoją Ojczyznę. W części artystycznej wykazały się znajomością szkolnych piosenek. Aktu pasowania na uczniów dokonała Pani Wicedyrektor Ewa Kamrowska. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy od pani Wicedyrektor Beaty Chustak i swoich Pań wychowawczyń. Od rodziców – kuferki z książeczką i symbolicznymi cukierkami.

Na koniec były pamiątkowe zbiorowe zdjęcia oraz …radosne wyrzucanie biretów w górę!

Uczniom klasy I a oraz klasy I b życzymy , aby nauka była dla nich przygodą i radością, w której będą zdobywać jak najlepsze wyniki.

Wychowawczynie klas pierwszych: Beata Dąbrowska – Zych i Lidia Czerniak