1. Pierwsze spotkanie
To było pierwsze spotkanie „na żywo” poprzedzone wcześniejszymi rozmowami na Skypie. Wspólne gry i zabawy oraz zajęcia i wycieczki edukacyjne sprzyjały integracji. Uczestnicy razem zwiedzali nasze piękne miasto Gdańsk, Sopot i Gdynię, brali udział w warsztatach na temat fauny i flory Morza Bałtyckiego w Muzeum Morskim w Gdyni, podziwiali foki w fokarium na Helu, mieli okazję popływać statkiem po Bałtyku.
2. AKWARUM W GDYNI
Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata.
3. FAKTORIA PRUSZCZ GDAŃSKI
Faktoria w Pruszczu Gdańskim to rekonstrukcja osady handlowej z okresu wpływów rzymskich. Nawiązuje ona do funkcjonującego w tamtych czasach Szlaku Bursztynowego, spełnia funkcję promocji dziedzictwa kulturowego obszaru Morza Bałtyckiego. Uczniowie greccy, hiszpańscy i polscy zwiedzili z przewodnikiem Chatę Wodza, Bursztyniarza i Kowala, poznali historię powstawania bursztynu, uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny i spróbowali swych sił w łucznictwie.
4. FESTYN DZIEŃ DZIECKA
Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się w SP nr 16 w Gdańsku. Służył on przede wszystkim poznaniu się, integracji, tworzeniu dobrej, ufnej relacji, przełamywaniu barier i stworzeniu bezpiecznej atmosfery. Podczas festynu uczniowie z trzech państw zaprezentowali zabawy integracyjne, odbył się konkurs „Pierwszej pomocy przedmedycznej” z instruktażem i pokazem, zajęcia gimnastyczno – taneczne, pokaz zapasów, gra w piłkę nożną i tańce na boisku szkolnym.
5. POWITANIE GOŚCI NA LOTNISKU
6. POŻEGNANIE
7. PREZENTACJE UCZNIÓW GRECKICH
8. STADION LECHII GDAŃSK
Stadion Lechii to jeden z najważniejszych obiektów dla gdańszczan. Zwiedzanie stadionu z przewodnikiem obejmuje zakątki i lokalizacje, których nie zobaczy się przychodząc na mecz: szatnie zawodników, salę konferencyjną, strefę mixed zone, czyli miejsce, z którego zawodnicy wychodzą na boisko oraz Muzeum Lechii Gdańsk.
9. SZKOLENIA NAUCZYCIELI - TOC
Nauczyciele z Polski, Grecji i Hiszpanii uczestniczyli w szkoleniu na temat pracy metodą TOC – krytycznego myślenia. Poznali główne narzędzia stosowane podczas pracy tą metodą: Chmura, Logiczna Gałąź, Drzewko Ambitnego Celu. Narzędzia te doskonale służą w szkole do przyswajania treści szkolnych, uczenia postaw i wartości.
10. WYCIECZKA NA HEL
Wycieczka na Hel zorganizowana została w celu poznania ciekawych miejsc nad Bałtykiem. Uczniowie zwiedzili Dom Morświna, Fokarium, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Flora i fauna Morza Bałtyckiego”, pływali statkiem po morzu i bawili się na plaży.
11. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
12. ZAJĘCIA TWÓRCZE
13. ZAJĘCIA WARSZTATOWE W MUZEUM MORSKIM W GDYNI NA TEMAT FAUNY MORZA BAŁTYCKIEGO
Podczas wizyty w Akwarium w Gdyni uczniowie szkół partnerskich uczestniczyli w szkoleniu „Nasz Bałtyk”. Była to prezentacja multimedialna omawiająca podstawowe warunki panujące w Bałtyku, jego geografię i biologię, zagrożenia ekologiczne i sposoby ochrony Bałtyku. Po szkoleniu uczestniczyli w warsztatach „ Fauna i flora Bałtyku” z wykorzystaniem mikroskopów, podczas których poznali podstawowe pojęcia ekologiczne, charakterystykę Morza Bałtyckiego, warunki fizyczno – chemiczne oraz faunę i florę.
14. ZWIEDZANIE GDAŃSKA