W czwartkowe popołudnie 6 czerwca 2019 roku – z ogromnym żalem i smutkiem pożegnaliśmy wieloletniego Dyrektora naszej szkoły- Pana Stanisława Zarembę.

Dla Pana Zaremby SP16 była całym jego życiem- nieprzerwanie od 1966 roku, gdy objął kierownictwo tej ostatniej “ tysiąclatki”. Jego pasją był też sport, a szczególnie piłka nożna. Kochał młodzież, rozumiał ją i wspierał. Absolwenci chętnie Go odwiedzali i wspominali wspólne szkolne lata. Pamiętali i teraz, gdy odszedł….

Na cmentarzu łostowickim, a wcześniej podczas mszy św. pogrzebowej w kościele św. Jana Bosko na Oruni pożegnali śp. Stanisława Zarembę: rodzina, dyrekcja szkoły, nauczyciele, nauczyciele emeryci,absolwenci SP16, rodzice oraz uczniowie.

Msza św.pogrzebowa celebrowana była przez ks. proboszcza Mariusza Słonimskiego oraz ks.Żurawskiego- absolwenta SP16.

Ceremonię pogrzebową na cmentarzu prowadził ks. Proboszcz M. Słonimski wraz z ks. A. Brylowskim- katechetą SP16…

Pamiętajmy o śp. Stanisławie Zarembie, tak jak On zawsze pamiętał o Szkole Podstawowej nr 16.