Nasza szkoła włączyła się w realizację projektu edukacyjnego „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” prowadzonego w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Na wybranych lekcjach historii uczniowie klas 4-8 dowiedzieli się, co to jest archeologia, czym zajmuje się archeolog oraz po co są prowadzone wykopaliska. Poznali narzędzia pracy współczesnych badaczy tj. drony czy urządzenia geodezyjne.

Z racji prowadzonej edukacji zdalnej dokonano modyfikacji projektu, w ramach której uczniowie prezentowali pamiątki rodzinne m.in. stare fotografie, biżuterię, narzędzia rolnicze, banknoty i monety. Uczniowie z dumą charakteryzowali znalezione w swoich domach skarby, w dużej mierze należące do ich przodków.

Beata Wasiak

Lidia Leszczyńska