ZAPRASZAMY na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym Gościem
MACIEJEM KOSYCARZEM, znanym cenionym fotoreporterem!


WTOREK, 5 lutego 2019r. godz. 16.30 - jadalnia SP16.

W naszej szkole odbędzie się prezentacja i promocja najnowszego albumu: Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Oruni, Chełma i Siedlec"

Spotkanie z autorem, który opowie o ciekawych miejscach Oruni- dawnych, których już nie ma, a które mamy w swojej pamięci, będzie okazją do zakupu albumu w promocyjnej cenie. Będzie możliwość porozmawiania z Maciejem Kosycarzem i uzyskanie Jego dedykacji!:)

W najnowszym albumie Kosycarzy (ojca i syna)  czytelnicy zobaczą m.in., jak zmieniał się Trakt Świętego Wojciecha, wcześniejsza ul. Jedności Robotniczej, którą jeździł tramwaj linii 6, a przed budynkami rosły drzewa. Młodsi zdziwią się, że tam, gdzie dzisiaj są puste place, kiedyś stały domy mieszkalne, a niektóre z nich z ciekawą historią. Że na Oruni były dwa kina.
Siedlce w albumie to nie tylko ul. Kartuska, ale to z jednej strony tragiczny wybuch gazu w budynku na ul. Struga , a z drugiej popularne nocne kluby, jak Rondo czy Lido.
Życie codzienne, komunikacja miejska, moda, wydarzenia, znani i nieznani ludzie, sklepy, rozrywka i zabawa, domy których już nie ma. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami Oruni, Chełma i Siedlec to będzie kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię

Spotkanie potrwa około 2 godzin.

Koordynator : Lidia Czerniak