1. Logo

produkty-projektu-100038.jpg

2. Cztery pory roku nad Bałtykiem

Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją  wiedzę przyrodniczą dotyczącą Morza Bałtyckiego, zwracając szczególną uwagą na zmieniające się elementy pogody wraz ze zmianą pór roku. Kontynuacją tematu był konkurs plastyczny przeprowadzony podczas zajęć twórczych.

produkty-projektu-100039.jpgprodukty-projektu-100045.jpg

3. Dekalog młodego przyrodnika

Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie wypracowali wspólnie Dekalog Młodego Przyrodnika. Produkt ten został zaprezentowany jako zbiór zasad które każdy człowiek powinien wprowadzić w swoje życie.

produkty-projektu-100051.jpg

4. Etapy powstawania Morza Bałtyckiego

Po zrealizowanych zajęciach przyrodniczych na temat etapów powstawania Morza Bałtyckiego powstały prace plastyczne i wiersze na ten temat

produkty-projektu-100054.jpgprodukty-projektu-100057.jpg

5. Gra edukacyjna MIESZKAŃCY MORZA

Na zajęciach twórczych uczniowie przygotowywali grę edukacyjną ,,Mieszkańcy morza”. Na planszy znalazły się rysunki przedstawiające faunę i florę Bałtyku oraz trasa do pokonania podwodnej podróży.  Pionki dla graczy zostały wykonane z niezwykłą precyzją z wykorzystaniem długopisu 3D. Gra jest przeznaczona dla miłośników przyrody w wieku od 12 do 100 lat!

produkty-projektu-100073.jpgprodukty-projektu-100074.jpg

6. LAPBOOKI

Uczniowie z Hiszpanii, Grecji i Polski wspólnie uczestniczyli w zajęciach twórczych na temat Morza Bałtyckiego. Stworzyli piękne lapbboki obrazujące faunę i florę morza. Zajęcia w grupie sprzyjały doskonaleniu kompetencji językowych i społecznych.

produkty-projektu-100084.jpgprodukty-projektu-100094.jpg

7. List do władz miasta Gdańska

List do władz miasta - Erasmus +.pdf

8. Akwarium

Zajęcia twórcze uczą kreatywności i samodzielnego myślenia. Tak powstało „akwarium – fragment Morza Bałtyckiego”. Uczniowie szkół partnerskich pracując w grupach w twórczy sposób przedstawili faunę i florę morza, poszerzając równocześnie swą wiedzę przyrodniczą i doskonaląc komunikowanie się w języku angielskim.

produkty-projektu-100104.jpgprodukty-projektu-100106.jpg

9. Mapa mentalna Bałtyku

W ramach poszerzenia wiedzy na temat Morza Bałtyckiego uczniowie stworzyli „Mapę mentalną Morza Bałtyckiego”. Zajęcia twórcze poprzedzone były zajęciami przyrodniczymi na temat najważniejszych cech Morza Bałtyckiego.

produkty-projektu-100111.jpg [miniatura]

10. Mapa wakacyjnych podróży

Jednym z celów projektu było poznawanie najpiękniejszych zakątków swojej ojczyzny. Po wakacjach uczniowie podzielili się zdobytą wiedzą i wrażeniami z podróży ze swoimi rówieśnikami, w wyniku czego powstała „Mapa wakacyjnych podróży”.

produkty-projektu-100113.jpgprodukty-projektu-100114.jpg

11. Prezentacje uczniów w jezyku angielskim

Podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie SP 16 w Gdańsku stworzyli prezentacje multimedialne na temat siebie, swojej rodziny, zainteresowań. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności językowych.

12. Scenariusz

13. Wiersze o Morzu Bałtyckim

Zajęcia twórcze to nie tylko działalność plastyczna, ale również poezja. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w tworzeniu wierszy na temat Morza Bałtyckiego.

produkty-projektu-100119.jpg [miniatura]

14. Zabytki Gdańska

Spacer po Gdańsku oraz opowieści o najpiękniejszych zabytkach tego pięknego miasta natchnęły naszych uczniów do napisania wierszy i wykonania prac plastycznych.

produkty-projektu-100118.jpg

Zabytki Gdańska.docx

15. Życzenia dla Morza Bałtyckiego

Nasze kochane Morze!

Życzymy Ci, abyś było zawsze spokojne i bezpieczne.
Żebyś ciągle opiekowało się  żeglarzami i marynarzami,
chroniło ich podczas burz i sztormów.
Pragniemy, abyś dostarczało nam wielu radosnych chwil
podczas wakacji spędzanych nad Twoim brzegiem.

Uczniowie klasy VI b

Nasze Morze Bałtyckie!

Składamy Ci serdeczne życzenia dużo spokojnych fal i radości
z podziwiających Cię wczasowiczów. Niech wszystkie Twoje stworzonka cieszą widokiem każdego miłośnika przyrody.
Kochane Morze, żyj nam 100 lat i jeszcze więcej!

Uczniowie klasy VIII a

Kochane Morze!

Składamy Ci moc gorących życzeń.
Niech Twoje wody będą zawsze czyste i bezpieczne.
Pozwalaj nam cieszyć się Twoimi pięknymi falami,
ich szumem przy blasku zachodzącego słońca
oraz krzykiem mew i rybitw
unoszących się nad Twoją taflą.
Obiecujemy, że będziemy zawsze dbać o Ciebie.

Uczniowie klasy VII b