W grudniu uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w „Ogólnopolskiej wymianie kartek bożonarodzeniowych w języku niemieckim”. Podjęliśmy współpracę językową z koleżankami i kolegami z innych szkół w całej Polsce. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne oraz pisali życzenia i listy w języku niemieckim, które zostały wysłane m.in. do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Torunia i wielu innych miast. W odpowiedzi otrzymaliśmy piękne kartki z życzeniami po niemiecku. Przychodzące listy sprawiły dzieciom wiele radości. Ideą całego przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń językowych, nawiązanie nowych znajomości oraz propagowanie tradycyjnego sposobu składania życzeń w formie pocztówkowej.

A. Wojciechowska