Uczniowie klasy II b uczestniczyli dzisiaj - w czwartek 24 października - w warsztatach perkusyjnych. Odbyły się one w Gdańskim Stowarzyszeniu " Jaś i Małgosia Artystycznie", którego prezesem jest Pani Katarzyna Rogalska. Zajęcia prowadziła Pani Maja Wiaduch. Dzieci poznały wiele instrumentów perkusyjnych, dowiedziały się, że są różnorodne pałeczki do grania wykonane z różnych materiałów.Następnie mogły na każdym z tych instrumentów zagrać.Pod kierownictwem Majki W. dzieci stworzyły piękną ilustrację muzyczną do tematu " Odgłosy dżungli". Zaangażowanie uczniów było ogromne. Ponad godzinne zajęcia dały im dużo radości i wyzwoliły ich ekspresję muzyczną.
Na zakończenie były zbiorowe zdjęcia z ogromnymi pluszakami oraz w tzw. monidle Gdańskiego Stowarzyszenia " Jaś i Małgosia".
Warto dodać, że dla dzieci z tej klasy były to już drugie warsztaty w " Jaś i Małgosia Artystycznie". Poprzednio poznawały tajniki gry na skrzypcach.
Lidia Czerniak