W ramach realizacji Projektu Gospodarza Szkoły klasa 7a organizowała dla klas 5-8 czas wolny, zagospodarowując jedną długą przerwę w ciągu dnia przez tydzień pod hasłem Obchodów Dnia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorzy zaproponowali m.in.: szukanie na holu II piętra szkoły wizerunku kasztanki Józefa Piłsudskiego, uzupełnianie brakujących wyrazów w treści Hymnu Polskiego, układanie z rozsypanki obrazkowej Godła Polski. W kolejnych dniach uczniowie byli odpytywani ze znajomości Hymnu Polski, Kolejną propozycją było zaprojektowanie monety okolicznościowej na 11 Listopada oraz wspólne wyklejenie Flagi Polski z kolorowego papieru. Elementem finalnym było przygotowanie Apelu z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, wykonanie dwóch tablic tematycznych, które zostały wyeksponowane przy wejściu do szkoły. oraz wystawienie Księgi z Życzeniami dla Polski.
Tekst i zdjęcia Joanna Duszka